16.10.2014 – Znamy kandydatów do Rady Miasta: KW Polskie Stronnictwo Ludowe

Prezentujemy listę kandydatów KW PSL – zobacz


13.10.2014 – Kandydaci PSL do sejmiku wojewódzkiego 2014

Okręg nr 5 Krosno, powiaty krośnieński, bieszczadzki, brzozowski, jasielski, leski, sanocki 1. Dariusz Sobieraj, radny sejmiku wojewódzkiego, lekarz medycyny, ordynator oddziału urologii Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie 2. Maria Pospolitak, dyrektor Zespołu Szkół w Sanoku 3. Joanna Bril, dr inż., wykładowca akademicki, dziekan Wyższej Szkoły Zawodowej im. Findysza w Jaśle 4. Kazimierz Śnieżek, prezes OSM Jasienica Rosielna 5. Andrzej Bosak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle 6. Justyna Cyran, wicedyrektor w Zespole Szkół Usługowych w Jaśle 7. Maria Kaczor, były wójt gminy Jaśliska 8. Daniel Bieszczad, Inspektor w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki UM Krosna 9. Stanisław Majda, zastępca kierownika biura powiatowego ARiMR w Krośnie 10. Marek Hejnar, prawnik, ukończona aplikacja sędziowska, wiceprezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie 11. Ryszard Paszkiewicz, emerytowany inżynier


11.10.2014 – nieoficjalna lista kandydatów KWW Samorządne Krosno Piotra Przytockiego

Prognozowana Lista Kandydatów do Rady Miasta Krosna: KWW Samorządne Krosno Piotra Przytockiego – zobacz              


10.10.2014 – przedstawiamy kolejnych Kandydatów do Rady Miasta Krosna: KWW Rozwój

Znamy już Kandydatów do Rady Miasta z: KWW Rozwój – zobacz Listę


09.10.2014 – Znamy już kandydatów do Rady Miasta: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Krośnieńskie Forum Samorządowe

Poznaj listę kandydatów startujących do Rady Miasta Krosna. LISTA


Zachęcamy do oddania głosu w naszym Sondażu

WSZYSTKIE SONDAŻE ZOSTAJĄ WSTRZYMANE DO ZAKOŃCZENIA CISZY WYBORCZEJ


WYBORY 2014 W SKRÓCIE

WYBORY SAMORZĄDOWE 16 listopada 2014 r. będziemy głosować na nowych radnych, a także na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.  Do końca obecnej kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego wybieranych w powszechnych wyborach został już niecały rok. Rady gmin (powiatów) i sejmiki województw zakończą swoją działalność 21 listopada 2014 r.   Wybory samorządowe w Polsce – wybory członków organów stanowiących jednostki samorządu terytorialnego: rad gmin, rad powiatów (miast na prawach powiatu), sejmików województw oraz (od 2002) jednoosobowych organów wykonawczych gmin – wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Odbywają się co 4 lata.   W gminach niebędących miastami na prawach powiatu wybory samorządowe odbywają się według ordynacji większościowej, w systemie większości względnej (w okręgach jednomandatowych, według zasady FPTP), natomiast w miastach na prawach powiatu, a


Lista kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmiku województwa podkarpackiego 2014

Poniżej pełna lista kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmiku województwa podkarpackiego w wyborach w 2014 roku. Okręg nr 1 m. Rzeszów; pow. leżajski; pow. łańcucki; pow. rzeszowski 1. Teresa Krystyna Kubas-Hul 2. Danuta Waleria Stępień 3. Bogusław Andrzej Ulijasz 4. Marek Stefan Ordyczyński 5. Krzysztof Ożóg 6. Marek Mieczysław Kachaniak 7. Jolanta Małgorzata Zebzda 8. Kamila Maria Lelek 9. Rafał Kraska 10. Robert Paweł Walawender 11. Jan Mieczysław Ćwikła 12. Sebastian Krzysztof Rzońca 13. Henryk Jan Dołowacki 14. Anna Kopiec 15. Agnieszka Iwona Tomaka 16. Tadeusz Krzysztof Święs   Okręg nr 2. pow. dębicki; pow. mielecki; pow. ropczycko-sędziszowski; pow. strzyżowski 1. Zdzisław Ryszard Nowakowski 2. Jarosław Śliwa 3. Paweł Andrzej Kardyś 4. Piotr Szczepan 5. Iwona Mariola Ławruk 6. Alicja Maria


TERMIN SKŁADANIA PRZEZ WYBORCÓW WNIOSKÓW O DOPISANIE ICH DO SPISU WYBORCÓW W WYBRANYM OBWODZIE

W dniu 12 listopada 2014 r. (środa) upływa termin składania przez wyborców wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce ich stałego zamieszkania.


TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O SPORZĄDZENIE AKTU PEŁNOMOCNICTWA DO GŁOSOWANIA

W dniu 7 listopada 2014 r. (piątek) upływa termin na składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania;


KOMITETY WYBORCZE ZAREJESTROWANE

8 września zarejestrowane zostały Komitety Wyborcze. OKRĘG WYBORCZY NR 1 Liczba radnych wybieranych w okręgu: 7 Dzielnica Krościenko Niżne Dzielnica Śródmieście Osiedle Stefana Grota-Roweckiego Osiedle Ks. Bronisława Markiewicza OKRĘG WYBORCZY NR 2 Liczba radnych wybieranych w okręgu: 7 Dzielnica Białobrzegi Dzielnica Zawodzie Osiedle Południe Osiedle Turaszówka Osiedle Tysiąclecia OKRĘG WYBORCZY NR 3 Liczba radnych wybieranych w okręgu: 7 Dzielnica Polanka Dzielnica Suchodół Osiedle Traugutta   Pełną listę kandydatów poznamy po 7 października.


Wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 25 sierpnia 2014 r. w sprawie dopisywania wyborcy do spisu wyborców w wybranym przez niego obwodzie głosowania

Wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 25 sierpnia 2014 r. w sprawie dopisywania wyborcy do spisu wyborców w wybranym przez niego obwodzie głosowania